Baixar músicas grátis

Baixe músicas no celular

Baixar ABC News grátis

Ouça ABC News e baixe Baixar ABC News no celular.

ABC News para baixar

Coast Guard members are now among 800000 federal workers not getting paid, and they're the only military branch affected by the shutdown. WATCH THE ....

Day 25 of the government shutdown

ABC News
Day 25 of the government shutdown

Coast Guard members are now among 800000 federal workers not getting paid, and they're the only military branch affected by the shutdown. WATCH THE ...

Watch ABC News

ABC News (Australia)
Watch ABC News

This embedding tool is not for use by commercial parties. ABC News Homepage: http://abc.net.au/news Follow us on Twitter: http://twitter.com/abcnews Like us ...

Weird obscure laws that still exist in Australia Whats Going On?

ABC News (Australia)
Weird obscure laws that still exist in Australia Whats Going On?

Recently, a woman was refused service at a petrol station ... for trying to use too many coins to pay for milk and bread — and it was completely legal. What are ...

ABC News Jonathan Karl On News Of FBI Investigation On Trump The View

The View
ABC News Jonathan Karl On News Of FBI Investigation On Trump The View

MORE FROM 'THE VIEW': Full episodes: http://abcn.ws/2tl10qh Twitter: http://twitter.com/theview Facebook: http://facebook.com/TheView Instagram: ...

The congressman pressured to resign over a white supremacist comment

ABC News
The congressman pressured to resign over a white supremacist comment

Iowa Republican Rep. Steve King is facing fierce backlash for questioning why the term "white supremacist" is considered offensive. For now, he's showing no ...

Opozita do nise protestat Bushati: Basha nuk di cfare flet ABC News Albania

ABC News Albania
Opozita do nise protestat Bushati: Basha nuk di cfare flet  ABC News Albania

Pas deklaratës së Bashës se do të udhëheqë protesta popullore, ka ardhur edhe reagimi nga ana e PS-së. Ka qenë sekretari i Grupit Parlamentar të PS Ervin ...

Vetedorezimi Juristi Gjata: Balili mund te lirohet per mungese provash ABC News Albania

ABC News Albania
Vetedorezimi Juristi Gjata: Balili mund te lirohet per mungese provash ABC News Albania

Juristi Çlirim Gjata në studion e “Mbrëmja ABC” ka folur rreth vetëdorëzimit të Klement Balilit i njohur si “Eskobarit të Ballkanit”. “Nëse sukseset e qeverisë maten ...

Rahaf al Qunun pledges to use her freedom to help others ABC News

ABC News (Australia)
Rahaf al Qunun pledges to use her freedom to help others ABC News

In her first interview since arriving in Canada as a refugee, Saudi refugee Rahaf Mohammed al Qunun talks to the ABC's Sophie McNeill about what it's like ...

ABC News Chief White House Correspondent Jon Karl On Trump & Russia

The View
ABC News Chief White House Correspondent Jon Karl On Trump & Russia

MORE FROM 'THE VIEW': Full episodes: http://abcn.ws/2tl10qh Twitter: http://twitter.com/theview Facebook: http://facebook.com/TheView Instagram: ...

Basha dhe Balla deklarate per media pas seances ABC News Albania

ABC News Albania
Basha dhe Balla deklarate per media pas seances ABC News Albania

Edhe seanca e parë e këtij sesioni parlamentar nisi me debate. E thirrur në punime të jashtëzakonshme, kjo seancë miratoi dekretet e Presidentit Meta për ...

Jonathan Karl: Mueller report is almost certain to be anti-climactic

ABC News
Jonathan Karl: Mueller report is almost certain to be anti-climactic

The "This Week" Powerhouse Roundtable debates the week in politics, including the latest reporting relating to the Russia investigation. WATCH FULL ...

Trump blasting Comey and the FBIs investigation

ABC News
Trump blasting Comey and the FBIs investigation

The president speaks out and continues to call the investigation linking him with Russian connections a 'witch hunt,' while the FBI reportedly launched a secret ...

Meta per dekretimin e propozimeve te Rames: Kushtetuta e para ABC News Albania

ABC News Albania
Meta per dekretimin e propozimeve te Rames: Kushtetuta e para ABC News Albania

Gjatë konferencës me titull “Politika e mirë në shërbim të paqes” e zhvilluar në Universitetin Katolik “Zonja e Këshillit të Mirë”, Presidenti Ilir Meta në fjalën e tij...

Balla apel per Meten ABC News Albania

ABC News Albania
Balla apel per Meten ABC News Albania

Pak orë para seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit, ku do votohen dekretet e ministrave të rinj, mazhoranca i dërgon një mesazh presidentit. Nga Elbasani ...

Longest government shutdown in history hits 22-day mark

ABC News
Longest government shutdown in history hits 22-day mark

The National Air Traffic Controllers Association is the third union to sue the Trump administration over the shutdown; some employees may have to pay their ...

Pedagoget e shkencave sociale pro studenteve ABC News Albania

ABC News Albania
Pedagoget e shkencave sociale pro studenteve ABC News Albania

Pedagogët e Fakultetit të Shkencave Sociale janë rreshtuar krah studentëve protestues ndërkohë që kërkojnë shfuqizimin e ligjit për arsimin e lartë. ndërkohë ...

Vetedorezimi i Balilit reagojne Rama dhe Meta ABC News Albania

ABC News Albania
Vetedorezimi i Balilit reagojne Rama dhe Meta ABC News Albania

Prangosja e Klement Balilit ka sjellë reagimet e menjëhershme të politikës. Presidenti i Republikës dhe kryeministri i vendit e kanë përshëndetur në deklarata të ...

Qendro merret ne pyetje: ARRSH nuk ka asnje shkelje ABC News Albania

ABC News Albania
Qendro merret ne pyetje: ARRSH nuk ka asnje shkelje ABC News Albania

"Unë erdha si titullar i ARRSH-së dhe dhashë shpjegimet e duhura për ngjarjen në fjalë. Është një hetim që kryeht nga organet kompetente dhe po vazhdon ...

Putin viziton Beogradin ABC News Albania

ABC News Albania
Putin viziton Beogradin ABC News Albania

Masa të jashtëzakonshme sigurie në Serbi në pritje të vizitës së Presidentit rus Putin në Beograd të enjten. Vuçiç do të nderohet nga homologu i tij me çmimin e ...

Gjonaj: Punesimet ne Policine e Burgjeve sipas meritokracise ABC News Albania

ABC News Albania
Gjonaj: Punesimet ne Policine e Burgjeve sipas meritokracise  ABC News Albania

Punësimet në Policinë e Burgjeve janë bërë sipas kritereve ligjore. Kështu është shprehur Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në një deklaratë për mediat duke ...

Vlore radhe per aplikimin e kartave te identitetit ABC News Albania

ABC News Albania
Vlore radhe per aplikimin e kartave te identitetit ABC News Albania

Në qytetin e Vlorës ka dyndje të njerëzve për t'u pajisur me kartën e identitetit dhe pasaportën. Kjo për shkak të fluksit të njerëzve dhe personelit të pakët, ...

PD: Dekani i Fakutetit te Drejtesise i ben presion studenteve ABC News Albania

ABC News Albania
PD: Dekani i Fakutetit te Drejtesise i ben presion studenteve ABC News Albania

Kjo video e regjistruar nga studentët në një takim me Dekanin e Fakultetit të Drejtësisë, Artan Hoxha, i cili i kërkon studentëve të ndalojnë ngujimin dhe bllokimin ...

No payday for federal employees due to government shutdown

ABC News
No payday for federal employees due to government shutdown

Hundreds of thousands of federal employees suffer from the longest government shutdown in history as payments did not get distributed or coming up as zero in ...

Julian Hodaj interviste ne ABC News - 16 Janar 2019

ABC News Albania
Julian Hodaj interviste ne ABC News - 16 Janar 2019

Vetëdorëzimi i Klement Balili mbetet një nga çështjet më të diskutuara duke qenë se ai kërkohej prej dy vitesh. I ftuar në ABC News, zv/ministri i Brendshëm, ...

Ministrja Gjonaj i pergjigjet “Zerit te Amerikes” ABC News Albania

ABC News Albania
Ministrja Gjonaj i pergjigjet “Zerit te Amerikes”  ABC News Albania

Zëri i Amerikës nuk mori në konsideratë qëndrimin e Ministrisë së Drejtësisë dhe as argumentet që prezantoi lidhur me procedurat e testimit të punonjësve të rinj ...

Skadimi i dokumenteve te identifikimit radhe te gjata ne kryeqytet ABC News Albania

ABC News Albania
Skadimi i dokumenteve te identifikimit radhe te gjata ne kryeqytet ABC News Albania

Deri në fund të 2019-s skadojnë rreth 1.4 milionë karta identiteti, ndërsa në pikat e aplikimit, fluksi i qytetarëve është tejet i lartë. Për ABC Neës ata thonë se ...

A Washington Post report claims President Trump concealed details of talks with Putin

ABC News
A Washington Post report claims President Trump concealed details of talks with Putin

Part of the report claims that the president confiscated his own interpreter's notes. WATCH FULL EPISODES OF WORLD NEWS TONIGHT: ...

A deadly winter storm heads to the East Coast

ABC News
A deadly winter storm heads to the East Coast

Millions of people from Kansas to New Jersey are recovering from the massive wintery blast. WATCH FULL EPISODES OF WORLD NEWS TONIGHT: ...

Rama: ALUIZNI dhe Hipoteka se shpejti nje institucion i vetem ABC News Albania

ABC News Albania
Rama: ALUIZNI dhe Hipoteka se shpejti nje institucion i vetem ABC News Albania

Në takimin e përjavshëm të bashkëqeverisjes, kryeministri Rama duke marrë shkas, nga një prej problemeve të zgjidhura përmes portalit të bashkëqeverisjes, ...

Trump blasts 2 bombshell reports on Russia investigation

ABC News
Trump blasts 2 bombshell reports on Russia investigation

President Donald Trump fired back at media reports that the FBI investigated him for being a Russian agent after the firing of James Comey and that he took ...

PD: Dekani i Fakutetit te Drejtesise i ben presion studenteve ABC News Albania

ABC News Albania
PD: Dekani i Fakutetit te Drejtesise i ben presion studenteve ABC News Albania

Këshilltari ligjor i demokratëve Gazment Bardhi përmes një deklarate për media ka akuzuar dekanin e fakutetit të drejtësisë Artan Hoxha, se po i shërben ...

Merret ne pyetje kreu i ARSH-se ABC News Albania

ABC News Albania
Merret ne pyetje kreu i ARSH-se ABC News Albania

Kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro ishte të mërkurën në Prokurorinë e Tiranës. Për gati tre orë me radhë ai dha shpjegime për llogari të hetimit të ...

Amusement Park Ride Goes Awry ABC World News Tonight ABC News

ABC News
Amusement Park Ride Goes Awry ABC World News Tonight ABC News

Husband, wife conquer fear of heights as ride comes to stop. SUBSCRIBE for the latest news and updates from ABC News ...

Workers call for end to shutdown: We dont have any money

ABC News
Workers call for end to shutdown: We dont have any money

They share pictures on social media of empty pay stubs and sell what they could online. WATCH THE FULL EPISODE OF 'WORLD NEWS TONIGHT': ...

Aussie defence force personnel wish their families a Merry Christmas ABC News

ABC News (Australia)
Aussie defence force personnel wish their families a Merry Christmas ABC News

With more than 1500 defence force personnel on operations in Afghanistan, Iraq and the Middle East, some of them took a moment to wish their loved ones, and ...

Identifying Americas worst serial killer Samuel Little ABC News

ABC News (Australia)
Identifying Americas worst serial killer Samuel Little ABC News

Bundaberg-born forensics specialist Angela Williamson was part of the team that noticed a disturbing pattern among a few unsolved killings — but she had no ...

The headline moments of 2018 ABC News

ABC News (Australia)
The headline moments of 2018 ABC News

From the World Cup to the Royal wedding and everything in between, we take a look back at some of the biggest news stories of 2018. Scott Morrison becomes ...

Nxitjet sistematike te Donald Lu per arrestimin e Balilit ABC News Albania

ABC News Albania
Nxitjet sistematike te Donald Lu per arrestimin e Balilit ABC News Albania

Për gati dy vjet ka qenë ambasadori i SHBA-së, Donald Lu, ai që në mënyrë të përsëritur e publikisht e ka evidentuar si dështim të Shqipërisë moskapjen e ...

Chilling new details emerge in Jayme Closs case

ABC News
Chilling new details emerge in Jayme Closs case

The kidnapped Wisconsin teen says she was forced to stay under the suspect's bed and her mother was made to tape her mouth shut before she was killed, ...

Vetedorezohet Klement Balili ABC News Albania

ABC News Albania
Vetedorezohet Klement Balili ABC News Albania

Është vetëdorëzuar Klement Balili. Burime për ABC News kanë konfirmuar se ai është dorëzuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Aktualisht ai po mbahet në ...

Moti – E marte 15 Janar 2019 ABC News Albania

ABC News Albania
Moti – E marte 15 Janar 2019 ABC News Albania

Sipas MeteoAlb: Paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare, më të dendura vranësirat paraqiten në Juglindje duke rrezikuar reshje të pakta ...

Ferdinand Dervishi interviste ne ABC News 15 janar 2019

Mbrëmje ABC
Ferdinand Dervishi interviste ne ABC News 15 janar 2019

Vetëdorëzimi i “Eskobarit të Ballkanit” Klement Balili ka qenë padyshim lajmi i ditës. Ky vetëdorëzim, sipas gazetarit Ferdinand Dervishi ka ardhur në një ...

Australias budget deficit slashed with surplus forecast for next year ABC News

ABC News (Australia)
Australias budget deficit slashed with surplus forecast for next year ABC News

A surge in mining industry profits and tax revenue have boosted Commonwealth coffers and allowed the Federal Government to forecast a bigger-than-expected ...

Australian businesses targeted by China in major hacking campaign ABC News

ABC News (Australia)
Australian businesses targeted by China in major hacking campaign ABC News

For the first time the Australian Government calls out China for state-backed cyber hacking, confirming local companies were targeted in widespread, global ...

PROVOKACIJA - Nora Malaj 15 janar 2019 ABC News Albania

ABC News Albania
PROVOKACIJA - Nora Malaj 15 janar 2019  ABC News Albania

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Nora Malaj ka komentuar protestën e studentëve, madje duke treguar edhe një “përplasje” që ka pasur me studentët ...

Man accused of kidnapping Wisconsin teen held on bail

ABC News
Man accused of kidnapping Wisconsin teen held on bail

The suspect allegedly told police that he saw Jayme Closs on the way to work one day and decided she "was the girl he was going to take." WATCH THE FULL ...

Rinisin reshjet e dendura te bores ne Diber ABC News Albania

ABC News Albania
Rinisin reshjet e dendura te bores ne Diber ABC News Albania

Kanë rinisur sërish mëngjesin e sotëm reshjet e borës në Dibër. Situata vazhdon të jetë problematike për më shumë se 60 fshatra ku ende nuk janë hapur rrugët ...

Missing teen found a months after parents murdered

ABC News
Missing teen found a months after parents murdered

Jennifer Smith, the aunt of Jayme Closs, 13, who was found alive in Douglas County, Wisconsin, describes Closs's reunion with her family months after she was ...

Xhaferi: Zyrtarizova ligjin per gjuhen sipe pas refuzimit të Ivanov ABC News Albania

ABC News Albania
Xhaferi: Zyrtarizova ligjin per gjuhen sipe pas refuzimit të Ivanov ABC News Albania

Në një intervistë për televizionin Klan Maqedoni, kryetari i parlamentit të Maqedonisë Talat Xhaferi konfirmoi zyrtarizimin e ligjit të gjuhëve në vend. Xhaferi ...

Banoret mbyllen ne shtepi nga moti i keq ABC News Albania

ABC News Albania
Banoret mbyllen ne shtepi nga moti i keq ABC News Albania

ABC News ka qenë në njësinë administrative të Orenjës në Librazhd aty ku bora ka paralizuar të gjithë aktivitetin e banorëve. Ata thonë se lëvizin vetëm për ...